`

ביצוע חוזה למכירת דירה: כל מה שצריך לדעת

רישום הערת אזהרה – אחרי שניהלתם משא ומתן לרכישת דירה וחתמתם על חוזה, על הקונה או עורך הדין שלו לגשת בהקדם האפשרי ולרשום הערת אזהרה בגין החוזה. 

תשלום ראשון – התשלום הראשון מתבצע בשיק בנקאי שנמסר לעורך הדין של המוכר. השיק נמסר לידי המוכר רק לאחר רישום הערת אזהרה לטובת הקונה. 

ביצוע התשלומים – כל תשלום יש לבצע בשיק בנקאי או העברת זה"ב. בגין כל תשלום צריך לקבל חתימה של המוכר כי התשלום בוצע לשביעות רצונו.

מסירת חזקה – במעמד מסירת החזקה מועבר גם התשלום האחרון בגין הנכס למוכר. לכן חשוב בשלב זה לבצע בדיקות בנכס ולראות שאין שום שינוי לעומת מצבו כפי שהוצג לכם במהלך המשא ומתן.

תשלום אחרון – את התשלום האחרון על הקונה לבצע כנגד קבלת כל המסמכים שנדרשים לצורך רישום זכויותיו בנכס. מה שנכון לעשות הוא לבצע תשלום זה במעמד אחד מעורכי הדין – המוכר מגיע עם מסמכי ההעברה והקונה עם התשלום – לאחר שעורך הדין מוודא תקפם של מסמכי ההעברה יש למסור את התשלום האחרון.

העברת ארנונה, חשמל, מים, גז – חשוב לא לשכוח לאחר מסירת החזקה להעביר את כל החשבונות בנכס על שם הרוכש החדש.

רישום טאבו בפועל- יש לוודא כי עורך הדין מבצע רישום בטאבו בפועל. היו מקרי עבר בהם העברת זכויות בנכס נזנחה על ידי עורך הדין של הקונה, מה שהופך למסובך ומסוכן לקונה ככל שהשנים עוברות. לכן, על הקונה לבדוק ולוודא שוב ושוב כי עורך הדין דואג ומבצע את העברת הזכויות בדירה על שמו.

Shopping Basket